Takmičenja

Kantonalni takmičenje iz Vjeronauke – Amna Hadžiabdić 11. u Kantonu Sarajevo

Kantonalno takmičenje iz nastavnog predmeta Vjeronauka održano je 10. marta 2020. godine u Gazi Husrev-begovoj medresi. Takmičili su se učenici VIII razreda osnovnih škola s područja Kantona Sarajevo. Naša učenica Amna Hadžiabdić postigla je dobar rezultat, osvojivši 11. mjesto u izuzetno jakoj konkurenciji. Čestitamo učenici i nastavniku. Nastavnik Vahid Brdar pripremao je našu učenicu.

Općinsko takmičenje iz predmeta Informatika – Naša škola osvojila drugo mjesto!

Općinsko takmičenje iz nastavnog predmeta Informatika održano je 11.3.2020. godine u OŠ „Mirsad Prnjavorac“. Naši učenici su postigli zapažene rezultate. Ekipu naše škole predstavljali su Helać Hana, Pintol Tajra, Karić Anes. Na kraju su naše učenice osvojile odlično drugo mjesto u ekipnoj konkurenciji. Iskrene čestitke učenicima i nastavniku. Nastavnik Asmir Zimić uspješno je pripremao naše takmičare.

Općinsko takmičenje iz predmeta Geografija – Naša škola prva u ekipnom plasmanu!

Školsko takmičenje iz nastavnog predmeta Geografija održano je 10.3.2020. godine, u Velikoj sali Općine Vogošća. Učenici naše škole postigli su izvanredne rezultate i nastavili uspješnu tradiciju sjajnih rezultata na takmičenjima iz ovog predmeta. U kategoriji IX razreda učenica Helać Hana osvojila je 2. mjesto, dok je Karađuz Lamija takmičenje završila na 3. mjestu. U ekipnom plasmanu škola je osvojila prvo mjesto. Odličan uspjeh rezultat je vrijednog rada naših učenica i njihove nastavnice. Nastavnica Amela Poturak uspješno je pripremala naše učenice.

Općinsko takmičenje iz predmeta Fizika – Hana Helać osvojila treće mjesto!

06. marta. 2020. godine, u Velikoj sali Općine Vogošća, održano je takmičenje iz nastavnog predmeta Fizika. Učenica naše škole postigla je veoma dobar rezultat. U kategoriji IX razreda, Helać Hana osvojila je 3. mjesto. Našoj učenici i nastavniku iskrene čestitke. Nastavnik Džemal Mujanović pripremao je našu učenicu.

Općinsko takmičenje iz predmeta Matematika – Bilal Avdibašić na prvom mjestu!

Općinsko takmičenje iz nastavnog predmeta Matematika održano je 05. marta. 2020. godine, u Velikoj sali Općine Vogošća. Učenici naše škole postigli su odlične rezultate. U kategoriji VII razreda, učenik Bilal Avdibašić osvojio je prvo mjesto. U isto kategoriji 3. mjesto osvojila je učenica Emina Džaferagić. Kada je riječ o učenicima IX razreda, u ovoj kategoriji naša učenica Hana Helać osvojila je 2. mjesto. Zasluge za ove izvrsne rezultate idu svim našim nagrađenim učenicima i nastavnicima. Nastavnici Ifet Šabaredžović i Amir Torlak uspješno su pripremali naše učenike.

Općinski javni konkurs za najbolji literarni rad - Lamija Karađuz osvojila prvo mjesto!

Povodom 01. marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, naša učenica Lamija Karađuz (IX1) napisala je najbolji literarni rad posvećen domovini i osvojila prvo mjesto na općinskom javnom konkursu. „San o mojoj domovini“ tema je o kojoj su pisali učenici svih vogošćanskih osnovnih škola. Čestitamo našoj učenici i nastavniku na izvrsnom plasmanu. Nastavnik Elvis Mehanović uspješno je pripremao našu učenicu.

Školsko takmičenje iz fizike

4. Čardaković Rijad 12

5. Višća Merjem 10

IZVJEŠTAJ SA ŠKOLSKOG TAKMIČENJA IZ PREDMETA GEOGRAFIJA

U utorak, 17.12.2019. godine u prostorijama Osnovna škola „Izet Šabić“ održano je školsko takmičenje za učenike devetih razreda. Na takmičenju je učestvovalo 13 učenika.

Takmičenju su pristupili sljedeći učenici:

1. Lamija Karađuz (95 bodova)

2. Hana Helać (84 boda)

3. Lejla Kljajić (79,5 bodova)

4. Amina Daferagić (78,5 bodova)

5. Emina Bošnjak ( 76,5 bodova)

6. Esma Zukić (75 bodova)

7. Tajra Delić (64 boda )

8. Mensura Kožljak (64 boda)

9. Kerim Omerović (61 bod)

10. Naida Efendić (54 boda)

11. Berina Hodžić (48 bodova)