Takmičenja

Kantonalni takmičenje iz Vjeronauke – Amna Hadžiabdić 11. u Kantonu Sarajevo

Kantonalno takmičenje iz nastavnog predmeta Vjeronauka održano je 10. marta 2020. godine u Gazi Husrev-begovoj medresi. Takmičili su se učenici VIII razreda osnovnih škola s područja Kantona Sarajevo. Naša učenica Amna Hadžiabdić postigla je dobar rezultat, osvojivši 11. mjesto u izuzetno jakoj konkurenciji. Čestitamo učenici i nastavniku. Nastavnik Vahid Brdar pripremao je našu učenicu.

Općinsko takmičenje iz predmeta Informatika – Naša škola osvojila drugo mjesto!

Općinsko takmičenje iz nastavnog predmeta Informatika održano je 11.3.2020. godine u OŠ „Mirsad Prnjavorac“. Naši učenici su postigli zapažene rezultate. Ekipu naše škole predstavljali su Helać Hana, Pintol Tajra, Karić Anes. Na kraju su naše učenice osvojile odlično drugo mjesto u ekipnoj konkurenciji. Iskrene čestitke učenicima i nastavniku. Nastavnik Asmir Zimić uspješno je pripremao naše takmičare.

Općinsko takmičenje iz predmeta Geografija – Naša škola prva u ekipnom plasmanu!

Školsko takmičenje iz nastavnog predmeta Geografija održano je 10.3.2020. godine, u Velikoj sali Općine Vogošća. Učenici naše škole postigli su izvanredne rezultate i nastavili uspješnu tradiciju sjajnih rezultata na takmičenjima iz ovog predmeta. U kategoriji IX razreda učenica Helać Hana osvojila je 2. mjesto, dok je Karađuz Lamija takmičenje završila na 3. mjestu. U ekipnom plasmanu škola je osvojila prvo mjesto. Odličan uspjeh rezultat je vrijednog rada naših učenica i njihove nastavnice. Nastavnica Amela Poturak uspješno je pripremala naše učenice.

Općinsko takmičenje iz predmeta Fizika – Hana Helać osvojila treće mjesto!

06. marta. 2020. godine, u Velikoj sali Općine Vogošća, održano je takmičenje iz nastavnog predmeta Fizika. Učenica naše škole postigla je veoma dobar rezultat. U kategoriji IX razreda, Helać Hana osvojila je 3. mjesto. Našoj učenici i nastavniku iskrene čestitke. Nastavnik Džemal Mujanović pripremao je našu učenicu.

Općinsko takmičenje iz predmeta Matematika – Bilal Avdibašić na prvom mjestu!

Općinsko takmičenje iz nastavnog predmeta Matematika održano je 05. marta. 2020. godine, u Velikoj sali Općine Vogošća. Učenici naše škole postigli su odlične rezultate. U kategoriji VII razreda, učenik Bilal Avdibašić osvojio je prvo mjesto. U isto kategoriji 3. mjesto osvojila je učenica Emina Džaferagić. Kada je riječ o učenicima IX razreda, u ovoj kategoriji naša učenica Hana Helać osvojila je 2. mjesto. Zasluge za ove izvrsne rezultate idu svim našim nagrađenim učenicima i nastavnicima. Nastavnici Ifet Šabaredžović i Amir Torlak uspješno su pripremali naše učenike.

Općinski javni konkurs za najbolji literarni rad - Lamija Karađuz osvojila prvo mjesto!

Povodom 01. marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, naša učenica Lamija Karađuz (IX1) napisala je najbolji literarni rad posvećen domovini i osvojila prvo mjesto na općinskom javnom konkursu. „San o mojoj domovini“ tema je o kojoj su pisali učenici svih vogošćanskih osnovnih škola. Čestitamo našoj učenici i nastavniku na izvrsnom plasmanu. Nastavnik Elvis Mehanović uspješno je pripremao našu učenicu.