Takmičenja

OPĆINSKO TAKMIČENJE GEOGRAFIJA

U prostorijama Općine Vogošća,  15.03.2023. godine održano je općinsko takmičenje iz geografije. Učenici Azizović Almedina, Gogić Naida i Buljubašić Tarik svojim učešćem postigli su ekipno drugo mjesto. Učenike je pripremala nastavnica Poturak Amela.

ŠKOLSKO TAKMIČENJE IZ GEOGRAFIJE

Dana 10.03.2023.godine u 13:10 sati, održano je školsko takmičenje iz predmeta  historija, za učenike VII razreda, OŠ Izet  Šabić. Na takmičenju je sudjelovalo 18 učenika. Učenici su ostvarili sledeće rezultate:

1.) Džana Čardaković  67. bodova VII-1.,

2.) Muharem Durić 64. VII-2., Emina Hadžiabdić 64. –VII-1

3.) Merjem Avadipašić 60. bodova VII- 2

4.) Benjamin Ahmić 55., VII-2

5.) Lamija Bjelić 54, 5 VII-2,  Merjem Varatanović 54.5 VII-1

6) Ismar Hromo 52,5 VII-3

7) Klempić Harun 51. VII-2

8) Hanan Efendić 46.5 VII-1 ., Lamija Dedić 46,5  VII-3

9) Dženan Veiz 33 VII-1

10) Ilda Bašović 31.5 VII-3

11) Hana Radovović 28 VII-3

12) Faruk Jurladžija 23 Vvii-3

13) Majra Delić 21. VII -3

14) Ajna Kopić  0. bodova  VII-3

15) Elina Ajdarpašić 0 .VII-3

Učenici naše škole ostvarili zapažen uspjeh na općinskom takmičenju iz matematike

U prostorijama Osnovne škole “Porodice ef.Ramić” 06.03.2023.godine održano je općinsko takmičenje učenika iz matematike. Takmičili su se učenici šestih, sedmih, osmih i devetih razreda iz osnovnih škola sa područja općine Vogošća. Sa ponosom ističemo da su učenici naše škole osvojili zapažen uspjeh i to:

- u kategoriji osmih razreda , učenik Enes Muminović VIII-2 osvojio je drugo mjesto;

- u kategoriji devetih razreda, učenik Nedim Šejto IX-2 osvojio je drugo mjesto, Hamza Oprešić IX-1 osvojio je treće mjesto i Ermin Helja, učenik  IX-3 razreda osvojio je četvrto mjesto.

Učenicima i nastavnicima matematike naše škole čestitamo na ostvarenom rezultatu i postignutom uspjehu!

ŠKOLSKO TAKMIČENJE IZ INFORMATIKE

Dana 22.12.2022. godine u kabinetu informatike održano je takmičenje iz Informatike za učenike VI – IX razreda. Učenici su zadatke rješavali u  C++ programskom jeziku. Čestitamo svim učenicima na učešću i plasmanu na školskom takmičenju.

ŠKOLSKO TAKMIČNJENJE IZ GEOGRAFIJE

U petak, 23.12.2022. godine u prostorijama škole „Izet Šabić“, održano je školsko takmičenje iz geografije. Na takmičenju su učestvovali učenici devetih razreda. Učesnici su postigli sljedeće rezultate

Sportsko takmičenje – Odbojka

Dana 22.11.2022 godine je održan turnir u odbojci, sportskoj dvorani „ Amel Bečković“ u organizaciji JU KSC Vogošća. Učestvovali su učenici ( dječaci i djevojčice ) svih osnovnih škola općine Vogošća. Naši učenici su osvojili 1. mjesto. Iskrene čestitke učenicima i nastavnici Mineli Dervišagić.

TAKMIČENJE  "MISLI MINE"

Učenice sedmog razreda Emina Hadžiabdić, Ilayda Demir, Džana Čardaković, u pratnji nastavnice Rejhane Bjelonja su dana 18.11.22 učestvovale na opštinskom takmičenju i osvojile II mjesto.

Čestitamo takmičarkama i nastavnici.

Sportsko takmičenje - Futsal

Dana 27.10.2022. godine u sportskoj dvorani “Amel Bečković”, u organizaciji JU KSC Vogošća, održan je turnir u futsalu za učenike ( dječake i djevojčice ) svih osnovnih škola općine Vogošća. Naši učenici su osvojili 3. mjesto. Iskrene čestitke učenicima i nastavnici Mineli Dervišagić.