O školskoj biblioteci

RADNO VRIJEME BIBLIOTEKE SA ČITAONICOM

PONEDJELJAK 8 - 13

UTORAK 10 30 - 1130(prva smjena) 16 30 – 17 30 (druga smjena)

SRIJEDA 8 -13

ČETVRTAK 8 – 10 30 (prva smjena) 1330 - 16 (druga smjena)

PETAK 830 –10 (prva smjena) 1330 - 15 (druga smjena)

Voditelj biblioteke: Bijelonja Rejhana

O ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI

Školska biblioteka je smještena na prostoru od 54 m2. Sastoji se od dvije prostorije, jedne u kojoj se nalazi knjižni fond i druge u kojoj je smješten radni sto bibliotekara i sto za čitaonicu sa 10 stolica. Knjižni fond koji je uvećan najčešće kupovinom i poklonom u knjigama iznosi 5520 jedinica. Fond ove biblioteke se dijeli na učenički i nastavnički. Sređen je prema UDK i ISBD standardu, a katalog je autorski (abecedni). Većinu publikacija čini školska lektira. Pored nje tu je i dječija književnost, enciklopedije iz svih oblasti znanja, rječnici, fond literature za nastavnike, koji obuhvata djela iz pedagogije, psihologije, didaktike, metodike nastave itd.

U prostoriji do školske biblioteke smješteni su udžbenici od I do IX razreda koji budu podjeljeni početkom školske godine. Aktivne korisnike ove školske godine čini 440 đaka i 35 uposlenika. Svi ljubitelji knjige ovdje su dobro došli. Vrata biblioteke su otvorena i roditeljima naših učenika.