DOBRO   DOŠLI   NA   WEB   STRANICU   ŠKOLE

Online nastava

Osnovna škola "Izet Šabić"

nalazi se u mjestu Hotonj na području Općine Vogošća. Počela je s radom školske 1985/1986. godine, kada su u školske klupe prvi put sjeli njeni učenici. Na samom početku svog djelovanja, škola je radila pod imenom „Zagorka Dragović“, a već prve godine svog rada, ova odgojno-obrazovna ustanova iznjedrila je odlične učenike koji su svojim znanjem doprinijeli tadašnjem društvu.

Vizija škole

Danas je naša škola savremena odgojno-obrazovna ustanova, s odličnim i kvalifikovanim nastavnim kadrom koji uspješno obrazuje i odgaja nove generacije mladih ljudi. Školske prostorije su opremljene savremenim nastavnim pomagalima. Obrazovati i odgajati mladog čovjeka danas, u svijetu napredne tehnologije, zaista je veliki izazov za sve. Naši učenici i nastavnici dobitnici su brojnih nagrada i priznanja iz različitih oblasti. To je pokazatelj da naša škola ulaže ogorman trud kako bi svojim učenicima omogućila najkvalitetnije obrazovanje koje će im pomoći i koristiti u nastavku školovanja i daljem životu. Škola danas broji oko 465 učenika koji su raspoređeni u 21 odjeljenje.

Misija škole

Slobodne aktivnosti

Raspored časova

Naša škola u brojevima