Čestitka povodom Dana škole

Dragi učenici i nastavnici, poštovani roditelji učenika i prijatelji škole,

danas je izuzetno veliki dan za sve nas. Ove godine naša škola obilježava 35 godina svog postojanja. Ukoliko se osvrnemo na prošlost, možemo biti ponosni na sve što smo postigli u proteklom periodu. Osnovna škola „Izet Šabić“ iznjedrila je brojne učenike, danas uspješne ljude koji svojim znanjem i umijećem doprinose našem društvu i našoj državi. Godinama mladim ljudima, našoj djeci, pružamo najbolje uvjete za rad, odgajamo ih i obrazujemo te usmjeravamo da grade sretnu budućnost.

Ova školska godina bila je izuzetno uspješna za našu školu. Ostvarili smo sjajne rezultate na različitim općinskim i kantonalnim takmičenjima, realizirali značajne projekte, brojne radionice, posjetili mnoga mjesta, pripremali različite svečanosti i prikladno obilježili historijski značajne datume. Kao direktor škole, mogu biti izuzetno ponosan što sam na čelu odgojno-obrazovne ustanove koja svojim učenicima pruža kvalitetno obrazovanje i sigurno okruženje.

U ovim vanrednim okolnostima, u vremenu kada se svijet suočava s novim izazovima, kada je život pomalo stao i kada su se mnoge stvari promijenile, nismo željeli prekidati našu dugu tradiciju obilježavanja ovog, za nas, izuzetno značajnog datuma - Dana naše škole. Ovogodišnje obilježavanje Dana škole malo je drugačije, ali ništa manje vrijedno od prethodnih.

Naši učenici i nastavnici pripremili su bogat online sadržaj kako bi ovaj dan obilježili svečano. U ovom teškom periodu za sve ljude, iznova pokazujemo naše veliko zalaganje, znanje, trud, različite vještine, kreativnost, maštu i inovativnost. Stoga želim zahvaliti učenicima i nastavnicima koji su i ovaj put pokazali jedinstvo, snagu i želju da ovaj dan obilježimo dostojanstveno.

Koristim priliku da se zahvalim u lično ime i u ime škole Općini Vogošća i općinskom načelniku, gospodinu Edinu Smajiću, koji je osigurao 7 tableta za potrebe naših učenika. Zahvaljujemo se i Ministarstvu za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, koji nam daju upute i smjernice te olakšavaju realizaciju online nastave i učenja na daljinu. Zahvaljujemo se za donaciju računara i tableta našim učenicima. Posebno se zahvaljujemo Vijeću roditelja naše škole koje učestvuje u pomoći našim učenicima, kao i Vijeću roditelja Kantona Sarajevo. Zahvalnost dugujemo Udruženju „Tempo“ Vogošća, gospodinu Izetu Zlataracu i drugim roditeljima koji su učestvovali u pomoći socijalno ugroženim porodicama učenika naše škole. Veliku zahvalnost iskazujemo i BH Telekomu bez čijeg angažmana i pomoći u pružanju usluga internet konekcije ovaj vid online nastave ne bi bilo moguće realizirati.

Sretan Dan škole, uz želju da se uskoro vidimo i družimo u našoj školi.

Direktor škole: mr.sci. Medžid Hasković