PORUKA MATURANTIMA

Dragi maturatni Osnovne škole „Izet Šabić“,

uvijek osjećam sreću i zadovoljstvo kada imam priliku da se obratim našim učenicima. Sada je posebna prilika da se obratim vama, dragi maturanti. Nalazite se u periodu kada zatvarate jedno, a otvarate novo poglavlje u svojim životima. Vrijeme je da sumirate postignute rezultate, da dobro razmislite i odaberete pravu stazu kojom ćete krenuti u nove pobjede. Devet godina uspješnog obrazovanja je iza vas. Devet godina koje su, naizgled, jako brzo prošle. Ukoliko se osvrnemo na taj period, zaista možemo biti izuzetno ponosni na vas, na vaše zalaganje, uloženi trud, želju i htijenje da postignete najbolje rezultate. Sada svi možemo biti izuzetni ponosni, jer ste u tome i uspjeli. Vrijedno ste radili, stekli radne navike koje će vam zasigurno biti kvalitetna osnova za daljnje školovanje i nove životne izazove.

Iskreno se nadam da ćete iz naše škole ponijeti najljepše uspomene, da ćete je pamtiti po znanju koje ste stekli i našim nastavnicima koji su vam u svakom trenutku bili na raspolaganju i koji su uvijek bili tu samo zbog vas. Siguran sam da ćete znati iskoristiti znanja koja ste godinama sticali kao dio naše zajednice. Vrata vaše škole uvijek će ostati širom otvorena za sve vas. Hvala vam što ste ispisali još jednu bogatu stranicu u historiji Osnovne škole „Izet Šabić“. Nastavite koračati stazama uspjeha, budite marljivi učenici, a ja sam uvjeren da ćete izrasti u dobre i vrijedne ljude, uzorne građane naše domovine.

Želim vam svako dobro!

Direktor škole: mr.sci. Medžid Hasković