Kutak za učenike

Kalendar aktivnosti u vezi sa upisom učenika u prvi razred srednjih škola.

Ministarstvo za odgoj i obrazovanje je donijelo odluku kojom je utvrđen Kalendar aktivnosti u vezi sa upisom učenika u prvi razred srednjih škola Kantona Sarajevo u skladu sa Zakonom o osnovnom odgoju i obrazovanju (Službene novine Kantona Sarajevo”, br. 23/17, 30/17 i 30/19) i Zakonom o srednjem obrazovanju (“Službene novine Kantona Sarajevo”, br. 23/17 i 30/19).

Prema kalendaru aktivnosti kraj redovne nastave za učenike 9. razreda osnovne škole je 4.6.2021. godine.

Prvi konkursni rok za upis učenika u prvi razred srednje škole počet će 11.6. i trajat će do 18.6.2021. godine, dok će se drugi konkursni rok za upis učenika u prvi razred srednje škole održati od 24.6. do 28.6.2021. godine

IZVOR : https://mo.ks.gov.ba/aktuelno/novosti/utvrden-kalendar-aktivnosti-u-vezi-sa-upisom-ucenika-u-prvi-razred-srednjih-skola

Kalendar aktivnosti (1).pdf
Knjige.pdf