Ogledni časovi

U ponedjeljak, 07.11. 2022. godine, učiteljica Žero Amina je u III-1 odjeljenju realizovala ogledni čas iz tjelesnog i zdravstvenog odgoja.

Tema časa je bila Živjeti zdravo : “Voda - najzdravije piće”.

Učenici su kroz mnoštvo zanimljivih igara usvojili znanja o važnosti vode za život živih bića. Pored znanja učenici su se takmičili u spretnosti i brzini.

Na času je izvršena korelacija tjelesnog odgoja sa bosanskim jezikom, matematikom, mojom okolinom i muzičkom kulturom.

Čas je bio dinamičan i zanimljiv.

Času su prisustvovali direktor škole Hasković Medžid i pedagog Sabina Mrkonjić.

Čestitamo učiteljici Amini na uspješno realizovano oglednom času.

OGLEDNI ČAS IZ ENGLESKOG JEZIKA

U četvrtak, 20.10.2022. godine nastavnica Adisa Beglerović je održala ogledni čas iz engleskog jezika u odjeljenju VII – 1.

Tema časa je bila “Quantifiers for countable and uncountable nouns” (Izrazi za količinu koji se koriste ispred brojivih i nebrojivih imenica).

Uz primjenu savremenih nastavnih sredstava i pomagala učenici su rješavali zanimljive zadatke, a grupni rad kao oblik nastavne organizacije doprinio je ostvarivanju zadanih ciljeva časa.

Čas je bio dinamičan, a učenici aktivni. Času su prisustvovali direktor škole Medžid Hasković i pedagogica Sabina Mrkonjić.

Čestitamo nastavnici Adisi na uspješno realizovanom oglednom času.